inmatriculari masini in Bulgaria

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

inmatriculari masini in Bulgaria

Mesaj  otto2lil la data de Lun Feb 27, 2012 2:20 am

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti daca a fost data pana la urma vreo lege care sa ingradeasca in vreun fel inmatricularea masinilor in Bulgaria si dreptul acestora de a circula in Romania pe tot timpul anului.
Am citit tot felul de pareri si informatii, care mai de care mai "corecte", dar nimeni nu spune ceva concret, iar aceste inmatriculari se fac in continuare fara probleme.
De asemenea, as dori sa stiu ce acte trebuie sa obtin cand fac inmatricularea si cum este mai bine sa fie, pe cetatean bulgar, pe firma, pe rezident in Bulgaria, etc., ca sa fiu in legalitate si sa nu am probleme cu proprietatea asupra masinii si cu politia din Romania.

Va multumesc,

otto2lil
Vizitator

Sus In jos

Raspuns inmatriculare Bulgaria

Mesaj  Av. Cuculis la data de Mier Mai 16, 2012 9:18 am

Exista o problema daca dvs. vreti sa va luati acest risc de a inmatricula pe Bugaria si anume sa nu mai puteti circula in Romania. Exista un proiect prin care or sa fie obligati toti cei cu masini inmatriculate in alte state, sa le inmatriculeze in Romania daca perioada de sedere in Romania depaseste 90 de zile, prin urmare riscati. Ca sa aveti o certitudine v-as indrepta catre inmatricularea masinii pe Romania in urma unui proces de inmatriculare fara plata taxei de poluare.

Va aduc de asemenea la cunostiinta faptul ca suntem primul birou de avocatura ce a castigat taxe de poluare pe anul 2012. A se vedea dosarul 999/2012 al Tribunalului Ialomita.

Biroul de Avocatura Cuculis si Asociatii - Indrumari Juridice Pentru Dvs. online! Prima Initiativa din Tara!!
Raspunsuri gratuite la intrebari juridice.

www.indrumari-juridice.eu
www.indrumarijuridice.wordpress.com
http://indrumarijuridice.forumest.ro
Tel: 031.412.48.88 / 0722.298.011

Avocat Cuculis - Titular de cabinet si membru al Uniunii Nationale a Barourilor din Romania

Av. Cuculis
Av. Cuculis
Av. Cuculis

Data de înscriere : 03/07/2011
Localizare : Romania

http://www.indrumari-juridice.eu

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum