executare silita??

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

executare silita??

Mesaj  Aleca Gabriela la data de Vin Mar 21, 2014 3:42 pm

Buna seara. Va rog sa ma ajutati cu un sfat, sunt in contratimp...va descriu in cateva cuvinte ce am patit: in data de 18.03.2014 am primit un plic de la un executor judecatoresc din Pitesti (eu sunt din Campulung Muscel), care contine o somatie de plata a unei amenzi pt lipsa rovinietei, fapta constatata in data de 17.01.2011, pv de contraventie a fost emis in 6.07.2011, iar pana in 18.03.2014 mie nu mi-a fost comunicat sun absolut nici o forma, nu am stiut absolut nimic despre aceasta amenda. Am ramas uimita cand am vazut ca la Judecatori Pitesti s-a incuviintat executarea silita pentru o fapta de acum 3 ani....mai am anexata incheierea incuviintarii executarii, la sfarsitul careia scrie ca o pot contesta in 5 zile la Jud. Pitesti; vorbisem cu un avocat, dar dupa ce s-a uitat pe acte a zis ca nu se baga ca nu prea stie despre ce e vb. Luni ar fi ultima zi in care pot depune contestatia, dar de una singura nu am cum, ca nu ma pricep....ma puteti ajuta cumva? Multumesc anticipat!

PS: nu stu ce trebuie luat in calcul: ca e lipsa de procedura pt ca nu mi s-a comunicat, ca pv nu e semnat olograf, ca masina mi-a fost incardata gresit in categoria de vehicule?  Crying or Very sad 

Aleca Gabriela

Data de înscriere : 21/03/2014

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum