Masinile cu numere de Bulgaria...cum procedam?

In jos

Masinile cu numere de Bulgaria...cum procedam?

Mesaj  Lili la data de Sam Oct 08, 2011 8:14 am

Buna ziua
As vrea sa va intreb cand ar putea intra in vigoare legea care interzice circulatia cu numere de Bulgaria. As mai vrea sa stiu care este procedura pentru a cere scutirea de la plata taxei de poluare, carei instante se adreseaza, ce costuri implica si, mai ales daca se poate circula cu numerele de Bulgaria pana la pronuntarea instantei.
Multumesc!

Lili

Data de înscriere : 08/10/2011

Sus In jos

Despre numerele de Bulgaria

Mesaj  User la data de Mier Oct 12, 2011 11:08 am

Buna ziua! Sfatul meu este atata vreme cat mai aveti numerele de bulgaria sa incepeti procedura de evitare a taxei de poluare. De ce? Fiindca acest demers nu dureaza chiar foarte putin iar avantajul dvs. ar fi ca o sa puteti circula fara probleme pana la finalizarea procesului urmand ca la intervenirea unei hotarari definitive si irevocabile sa puteti sa inmatriculati masina pe Romania. Ca si costuri cred ca vorbim de 600 - 700 de ron, net super ca si rentabilitate si alternativa clara la plata taxei. Cu bine

User
Vizitator

Sus In jos

Re: Masinile cu numere de Bulgaria...cum procedam?

Mesaj  Lili la data de Joi Oct 27, 2011 6:26 am

User a scris:Buna ziua! Sfatul meu este atata vreme cat mai aveti numerele de bulgaria sa incepeti procedura de evitare a taxei de poluare. De ce? Fiindca acest demers nu dureaza chiar foarte putin iar avantajul dvs. ar fi ca o sa puteti circula fara probleme pana la finalizarea procesului urmand ca la intervenirea unei hotarari definitive si irevocabile sa puteti sa inmatriculati masina pe Romania. Ca si costuri cred ca vorbim de 600 - 700 de ron, net super ca si rentabilitate si alternativa clara la plata taxei. Cu bine

Multumesc ptr raspuns.
Pot face asta prin intermediul Biroului de avocatura Cuculis?
Suma de 600-700 ron reprezinta onorariul unui avocat din cadrul Biroului de avocatura Cuculis pentru un astfel de proces?

Lili

Data de înscriere : 08/10/2011

Sus In jos

pentru LILI

Mesaj  AvCuculi la data de Mier Noi 02, 2011 12:20 pm

onorariul nostru este negociabil si variaza de la taxa la taxa insa da sunteti informata corect. o sa va rog sa ne contactati la adresa de mail avocat @ indrumari-juridice.eu cu stima, av Cuculis

AvCuculi
Vizitator

Sus In jos

Re: Masinile cu numere de Bulgaria...cum procedam?

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum